Point S, pierwsza sieć dealerów opon i serwisów samochodowych

network

 

Jako jedna z największych marek w branży oponiarskiej Point S może poszczycić się obecnością na całym świecie i potężną międzynarodową siecią.

 

NASZA HISTORIA

Point S powstał jako francuskie stowarzyszenie dealerów opon założone przez niezależnych przedsiębiorców w 1971 r. Dziś Point S jest największą niezależną siecią dealerów opon na świecie.


W 2006 r. w Lyonie we Francji została otwarta międzynarodowa siedziba firmy. Pełna nazwa spółki to Point S Development, a jej wielokulturowy zespół realizuje kilka misji, jakich się podjęliśmy. Są to:

 • Kontynuacja rozwoju sieci na całym świecie
 • Negocjowanie umów międzynarodowej współpracy z różnymi dostawcami 
 • Negocjowanie warunków z dużymi międzynarodowymi klientami 
 • Tworzenie i rozwijanie oferty produktów marek własnych Point S 
 • Tworzenie i wdrażanie narzędzi marketingowych i komunikacyjnych wspierających strategie rozwoju w poszczególnych krajach 
 • Wdrażanie i monitorowanie wspólnych standardów jakości w zakresie sprzedaży detalicznej i usług 
 • Zamawianie i pilotowanie ankiet i analiz rynkowych celem dokładnego śledzenia różnych trendów rynkowych i przewidywania przyszłych zmian na rynku 
 • Opracowywanie nowych rozwiązań IT w systemach B2B i B2C oraz systemach informatycznych
 • Śledzenie polityki obecności Point S w poszczególnych krajach i wspieranie central krajowych w wymianie najlepszych praktyk

Po konsolidacji mocnej sieci w Europie Point S wkroczył na kontynent północnoamerykański. Centrala Point S Ameryka Północna została założona w 2015 r. w Bostonie. Do jej zadań należy koordynacja działań na całym kontynencie: Point S Ameryka Północna.

 

NASZE MISJE 

Misją międzynarodowej centrali jest ochrona niezależności sieci i zapewnienie jej rentowności dla wszystkich jej członków na całym świecie.

Aby zrealizować tę misję, centrala negocjuje odpowiednią strategię zakupową opartą na silnej obecności międzynarodowej marki, opracowuje strategie marketingowe i komunikacyjne, aby zapewnić sobie globalną obecność w mediach, zapewniając przy tym pewne silne wsparcie sprzedaży sell-out. Centrala opracowuje również innowacyjne rozwiązania, aby sprostać wyzwaniom branży motoryzacyjnej.

 

NASZE WARTOŚCI 

No stress z Point S!

Obietnicą składaną przez wszystkie serwisu naszej sieci jest zadowolenie klienta poprzez eliminację stresujących sytuacji w garażu. Nasi eksperci zadbają o Twój samochód i dołożą wszelkich starań, abyś był zadowolony z obsługi.

Naszą mocną stroną jest utrzymywanie ludzkiego wymiaru pomimo obecności na arenie międzynarodowej poprzez przestrzeganie podstawowych wartości, które są kluczowe dla naszego sukcesu. Są to:

 

 • Duch ambicji i pasji 
 • Dzielenie się najlepszymi praktykami 
 • Nieprzerwane śledzenie najnowszych innowacji i szkolenie naszych zespołów 
 • Kultura zorientowana na klienta z najwyższymi standardami jakości

 

NASZA WIZJA 

Głęboko wierzymy, że niezależni dealerzy opon mogą dobrze prosperować, łącząc siły. Ponieważ razem jesteśmy silniejsi!

Biorąc pod uwagę ewolucję branży i szybko zmieniający się świat, w którym zmiany są odczuwane nie tylko w przemyśle oponiarskim i części zamiennych, ale również w dystrybucji na każdym kontynencie, nie szczędzimy wysiłków, by budować silną sieć, której członkowie czerpią korzyści z istniejących synergii i globalnej siły.

Sukces modelu biznesowego Point S od zawsze wynikał z naszej zdolności utrzymania właściwej równowagi między niezależnością naszych dealerów a interesem całej grupy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o międzynarodowej sieci serwisów Point S, zapraszamy do odwiedzenia witryny Point S Development.

Lokalizuj
Wyszukiwarka serwisów Znajdź najbliższy serwis Point S!
No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  Bezpieczeństwo

  Point S gwarantuje bezpieczeństwo Twojej inwestycji poprzez możliwe rozszerzenie gwarancji na zakupione opony.

 • icon-quality1509973987.png
  Jakość

  Zapewniamy w każdym naszym serwisie wysoki i stały poziom obsługi klienta i wykonywanych usług.

 • icon-price1618406526.png
  Cena

  Dbamy o niskie ceny poprzez najatrakcyjniejsze cenowe połączeniu właściwie dobranego produktu oraz wykonywanej usługi.

Ładowanie strony... Proszę czekać
Point S używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia na naszej stronie. Jeśli kontynuujesz, zakładamy, że wyrażasz zgodę na nasze użycie plików cookie. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej. Kontynuuj