Jak przygotować auto do okresowego Przeglądu Technicznego?

mot-it1619532819.jpg
Przegląd Techniczny inaczej badania przydatności pojazdu do ruchu jest źródłem niepokoju dla wielu kierowców. Złożoność procesu, rosnące wymagania ustawowe i pojawiające się podczas niego trudności – nie musisz się tym wszystkim martwić, pomożemy Ci spokojnie przebrnąć przez proces przygotowania pojazdu do badania.

 

Jakie elementy są objęte Przeglądem Technicznym?

Podczas Przeglądu Technicznego, każda część Twojego pojazdu zostanie szczegółowo sprawdzona. Możemy zidentyfikować 8 szczególnych punktów kontrolnych, które będą stanowić podstawę kontroli przeprowadzonej w warsztacie:

 • Silnik, w obrębie którego będzie sprawdzany poziom oleju i płynu chłodzącego.
 • Opony, które zostaną sprawdzone pod względem stopnia zużycia, deformacji i uszkodzeń.
 • Układ wydechowy, tu natomiast nastąpi weryfikacja istnienia potencjalnych dziur w rurze wydechowej, nadmierne zużycie układu a także niewłaściwe/słabe mocowanie. 
 • Nadwozie, zostanie zbadane pod względem korozji i sposobu mocowania. Zostanie również przeprowadzona kontrola elementów otwieranych: maski, bagażnika, drzwi w celu sprawdzenia stanu zawiasów.
 • Widoczność, weryfikacja tego parametru dotyczy zarówno kontroli stanu szyb jak i takich elementów jak lusterek czy prawidłowego działania wycieraczek.
 • Hamulce, obejmuje sprawdzenie poziomu płynu hamulcowego i niezawodności hamulca.
 • Część pasażerska, w tej części weryfikuje się właściwe działanie pasów bezpieczeństwa, mocowanie siedzeń i innych części wyposażenia pojazdu wpływających na bezpieczeństwo innych użytkowników czy to samego auta czy także tych na drodze. W obrębie tego punktu sprawdza się poprawne działanie klaksonu.
 • Rejestracja, musi być widoczna, czytelna, w dobrym stanie i być zgodna z najnowszymi przepisami.
 • Oświetlenie, działanie systemu oświetlenia, żarówek i reflektorów powinny być nienaganna.

Dodatkowo badaniu podlegają:

 • Emisja spalin, obejmująca analizę spalin i poziomu zadymienia.
 • Układ jezdny, weryfikowany pod względem luzów.
 • Układ amortyzatorów, weryfikacja poprawności ich działania.
 • Wyposażenie obowiązkowe, które musi znajdować się w aucie np. gaśnica, trójkąt ostrzegawczy

 

Co możesz zrobić przed Przeglądem Technicznym?

Aby jak najlepiej przygotować się do przeglądu technicznego, możesz samodzielnie przeprowadzić kilka drobnych kontroli co sprawi, że poczujesz się pewnie, zanim pojazd zostanie zbadany. Oczywiście w przypadku bardziej złożonych elementów wyposażenia i układów radzimy udać się do serwisu.

Po pierwsze, identyfikacja pojazdu. Pierwszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest sprawdzenie tablicy rejestracyjnej. Nie może być pęknięta, zgięta ani złamana, a napis musi być zgodny z informacjami podanymi na karcie rejestracyjnej pojazdu.

Następnie sprawdź wszystkie płyny w aucie. Przed wizytą upewnij się, że uzupełniłeś płyn hamulcowy, płyn chłodzący i płyn do spryskiwaczy a następnie sprawdź kontrolki na desce rozdzielczej czy nie występują inne sygnalizowane tam problemy w pojeździe.

Sprawdzenie widoczności również jest łatwe! Upewnij się, że na przedniej i tylniej szybie nie ma pęknięć większych niż średnica monety 2 złotowej. Sprawdź również, czy lusterka i wycieraczki szyby przedniej są dobrze zamocowane i czy działają. Sprawdź także wszystkie żarówki świateł, kierunkowskazów, i reflektorów nie tylko na zewnątrz pojazdu ale i także wewnątrz auta. Większość z nich można łatwo wymienić.

Inną łatwą do sprawdzenia częścią są opony i felgi. Na oponach znajdziesz wskaźniki zużycia, które dają wyobrażenie o tym, czy powinny być one już wymienione. Jeśli chodzi o felgi, upewnij się, że nie są widoczne żadne poważne odkształcenia powstałe w wyniku uderzenia.

Finalnie, w przypadku nadwozia i wnętrza pojazdu obejrzyj je dokładnie dokonując oceny wzrokowej istniejących uszkodzeń blachy. Dodatkowo sprawdź, czy siedzenia są dobrze zamocowane a pasy i poduszki powietrzne są w idealnym stanie.

 

Co oferujemy w Point S?

W serwisach Point S nie oferujemy Przeglądów Technicznych. Oferujemy jednak, kompletne przeglądy pojazdów w ramach przygotowań do przeglądu technicznego, tak by pojazd był jak najbardziej gotowy a użytkownik uniknął konieczności ponownego przeglądu. Posiadamy wiedzę i narzędzia, dzięki którym Twój pojazd będzie jak nowy.

 

Aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach, skontaktuj się z nami lub umów się na wizytę w najbliższym serwisie Point S! Czekamy na Ciebie w naszych punktach obsługi pojazdów.  

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  Bezpieczeństwo

  Point S gwarantuje bezpieczeństwo Twojej inwestycji poprzez możliwe rozszerzenie gwarancji na zakupione opony.

 • icon-quality1509973987.png
  Jakość

  Zapewniamy w każdym naszym serwisie wysoki i stały poziom obsługi klienta i wykonywanych usług.

 • icon-price1618406526.png
  Cena

  Dbamy o niskie ceny poprzez najatrakcyjniejsze cenowe połączeniu właściwie dobranego produktu oraz wykonywanej usługi.

Ładowanie strony... Proszę czekać
Point S używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia na naszej stronie. Jeśli kontynuujesz, zakładamy, że wyrażasz zgodę na nasze użycie plików cookie. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej. Kontynuuj