Jak dbać o akumulator ?

1a-Fotolia_158966148_S_(1)1679391734.jpg
Zasady utrzymania akumulatora w dobrej kondycji są takie same zimą jak i latem, jednak to zima jest tą porą roku, w której akumulator często niedomaga.

Na szczęście, ten okres roku powoli dobiega końca, więc niedługo kierowcy będą mogli ,,odetchnąć”. Jest kilka zasad, o których powinniśmy pamiętać by nasz akumulator służył nam jak najdłużej.


Pamiętajmy więc o:

 • Czyszczeniu obudowy akumulatora

Obudowa i bieguny akumulatora regularnie powinny być czyszczone antyseptyczną ściereczką. Zapobiega to niepożądanym wyładowaniom elektrycznym powstałym w wyniku kontaktu brudu z biegunami. Dodatkowo, należy pamiętać, że jeśli warstwa brudu jest mokra, powstają tzw. prądy pełzający, które przemieszczając się między biegunami akumulatora prowadzą do jego szybszego rozładowania.

 • Regularnej weryfikacji połączeń elektrycznych

Klemy akumulatora powinny być przez nas regularnie sprawdzane, a w razie potrzeby solidnie dokręcone tak by na wybojach niefortunnie nie wyskoczyły.

 • Dłuższych przebiegach

Akumulator musi mieć szansę naładowania się, należy więc zadbać o dłuższe przebiegi auta. Na krótkim dystansie, akumulator nie zdąży się naładować.

 • Ochronie akumulatora przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi ????️

Latem unikaj trzymania auta na dużym słońcu, zimą odpalaj auto w mróz by rozgrzać akumulator.

 • Wymontowaniu akumulatora jeśli przez dłuższy czas nie będziemy używać auta.

Pamiętajmy, w aucie są urządzenia, które nawet podczas postoju auta zużywają energię: radio, sterownik silnika itp. Po zimie wymontuj swój akumulator i postaw go w ciepłym i suchym miejscu, wówczas jego płyty nie ulegną zasiarczeniu.

Warto sukcesywnie sprawdzać stan swojego akumulatora w profesjonalnym serwisie, przy użyciu profesjonalnego sprzętu diagnostycznego, w tym celu zapraszamy do serwisów Point S.

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  Bezpieczeństwo

  Point S gwarantuje bezpieczeństwo Twojej inwestycji poprzez możliwe rozszerzenie gwarancji na zakupione opony.

 • icon-quality1509973987.png
  Jakość

  Zapewniamy w każdym naszym serwisie wysoki i stały poziom obsługi klienta i wykonywanych usług.

 • icon-price1618406526.png
  Cena

  Dbamy o niskie ceny poprzez najatrakcyjniejsze cenowe połączeniu właściwie dobranego produktu oraz wykonywanej usługi.

Ładowanie strony... Proszę czekać
Point S używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia na naszej stronie. Jeśli kontynuujesz, zakładamy, że wyrażasz zgodę na nasze użycie plików cookie. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej. Kontynuuj