Usługi regulacji geometrii i zbieżności kół

geometrie_des_pneus1526396034.jpg

Regulacja geometrii kół to niedroga usługa, która przyniesie Ci oszczędności. Inwestycja w nowe opony pójdzie na marne, jeżeli nie zadbamy o właściwą geometrię kół.

Regulacja geometrii i zbieżności kół jest częścią systematycznej konserwacji samochodu, dzięki której unikniemy ryzyka utraty kontroli nad pojazdem. Dowiedz się, po czym poznać rozregulowanie geometrii i zbieżności kół i dlaczego kontrolowanie ich właściwego ustawienia odgrywa kluczową rolę w Twoim bezpieczeństwie i oszczędnościach!

 

Na czym polega regulacja geometrii i zbieżności kół pojazdu?

Regulacja geometrii i zbieżności kół polega na ustawieniu kół równolegle wobec siebie i prostopadle do podłoża. Właściwe ustawienie kół zapobiega nadmiernemu tarciu części bieżnika opony o podłoże i przedwczesnemu zużyciu ogumienia lub zawieszenia.
Regulacja polega na właściwym ustawieniu trzech elementów: kąta pochylenia kół w płaszczyźnie pionowej, równoległości opon oraz kąta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy. 
• Regulacja kąta pochylenia kół w płaszczyźnie pionowej: patrząc od przodu pojazdu, specjalista reguluje kąt ujemny/dodatni pochylenia kół.
• Regulacja zbieżności: patrząc od góry, ustawia się  oba koła równolegle do osi symetrii pojazdu.
• Regulacja kąta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy: patrząc z boku, specjalista ustawia kąt zawarty między prostopadłą do podłoża osią symetrii koła a osią sworznia zwrotnicy.

 

Fachowa wiedza specjalistów Point S w zakresie regulacji geometrii i zbieżności kół motocykli, ciężarówek i pojazdów rolniczych 

Wszystkie serwisy Point S mają w swojej ofercie usługę regulacji geometrii i zbieżności kół. Nasi mechanicy przechodzą regularne szkolenia w zakresie nowych technologii i dysponują najnowocześniejszym sprzętem. Dzięki temu w sposób fachowy wykonują regulację kół we wszystkich typach pojazdów, począwszy od samochodów osobowych, poprzez samochody ciężarowe, a na pojazdach rolniczych kończąc.

Korzyści z właściwej zbieżności kół 
Prawidłowa geometria i zbieżność kół podnosi komfort jazdy i bezpieczeństwo i przynosi wymierne oszczędności:

 • Obniża koszt utrzymania pojazdu. Prawidłowe ustawienie kół obniża opór toczenia opon. 
 • Zmniejsza zużycie paliwa. Właściwa geometria i zbieżność kół zmniejsza tarcie opon o podłoże, w efekcie czego potrzeba mniej energii na pokonanie tej samej odległości.
 • Zwiększa trwałość ogumienia. Pamiętaj o tym, wiedząc, że wymiana opon jest zawsze sporym wydatkiem. 
 • Chroni mechaniczne części zawieszenia. Nieprawidłowa geometria i zbieżność kół powoduje przedwczesne zużycie niektórych części zawieszenia pojazdu.
 • Zbieżność wszystkich kół zapewnia lepszą kierowalność i kontrolę nad pojazdem, co ma kolosalny wpływ na bezpieczeństwo kierowcy, zwłaszcza w niesprzyjających warunkach pogodowych. Ponadto zapewnia przyjemniejszą i bardziej komfortową jazdę 
 • Twój samochód emituje mniej CO2, a mniej zanieczyszczeń to większa ochrona środowiska!

 

Trzy symptomy nieprawidłowej geometrii i zbieżności kół

Czasem trudno jednozniacznie stwierdzić , czy naprawdę potrzebujemy regulacji kół. Oto 3 najczęstsze symptomy wskazujące na taką konieczność:

 • Nieregularne zużywanie się ogumienia.
 • Zmiana toru ruchu pojazdu na prostej. Wyobraź sobie, że jadąc autostradą na sekundę puszczasz kierownicę. Jeśli samochód ściąga w bok, to może to oznaczać rozregulowanie geometrii lub zbieżności kół.
 • Samochód ściąga na zakręcie.

 

Kiedy sprawdzać geometrię i zbieżność kół?

Regulację kół pojazdu powinno się przeprowadzać raz w roku lub co 20 000 kilometrów. Jednak do rozregulowania geometrii i zbieżności kół może dojść w każdym momencie. Jeśli zauważysz którykolwiek z powyższych symptomów, zalecamy wizytę w serwisie.

 

Najbliższy serwis z regulacją geometrii i zbieżności kół 

A kiedy Ty ostatni raz sprawdziłeś geometrię i zbieżność kół w swoim aucie? Znajdź najbliższy serwis Point S i skontaktuj się z naszym specjalistą, który wykona regulacje geometrii kół.

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  Bezpieczeństwo

  Point S gwarantuje bezpieczeństwo Twojej inwestycji poprzez możliwe rozszerzenie gwarancji na zakupione opony.

 • icon-quality1509973987.png
  Jakość

  Zapewniamy w każdym naszym serwisie wysoki i stały poziom obsługi klienta i wykonywanych usług.

 • icon-price1618406526.png
  Cena

  Dbamy o niskie ceny poprzez najatrakcyjniejsze cenowe połączeniu właściwie dobranego produktu oraz wykonywanej usługi.

Ładowanie strony... Proszę czekać
Point S używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia na naszej stronie. Jeśli kontynuujesz, zakładamy, że wyrażasz zgodę na nasze użycie plików cookie. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej. Kontynuuj