Naprawa i wymiana układu wydechowego

exhaust-banner1570461127.jpg

Układ wydechowy w dobrym stanie ma wiele zalet! Lepiej chroni środowisko, zapewnia nominalne osiągi silnika i dba o nasz słuch. W serwisie Point S dokonamy przeglądu układu wydechowego i jeśli wzbudzi on nasze wątpliwości, zaproponujemy jego naprawę lub wymianę. Nie wiesz, czy układ wydechowy w Twoim aucie nie jest zużyty? Dowiedz się, jak zdiagnozować zużycie układu wydechowego i umów się na wizytę w najbliższym serwisie Point S.

 

Naprawa i wymiana układu wydechowego 

Układu wydechowy jest dość skomplikowany i składa się z wielu różnych elementów. Układ wydechowy pomaga chronić środowisko, zapewnia komfort akustyczny w samochodzie i ma wpływ na działanie silnika.

Kluczową rolę w procesie oczyszczania spalin odgrywa tłumik zamontowany w obudowie katalizatora. To właśnie on, poprzez reakcje chemiczne, usuwa ze spalin ok. 90% najbardziej szkodliwych zanieczyszczeń i związków chemicznych. 

Specjaliści pracujący w serwisach Point S zostali odpowiednio przeszkoleni w zakresie usług związanych z układem wydechowym, począwszy od przeglądu, a skończywszy na wymianie zużytych elementów. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mogą rzucić nieco światła na stan układu wydechowego w Twoimi samochodzie. A jeśli zauważysz coś niepokojącego, skontaktuj się z najbliższym serwisem Point S!

 

Czemu służą przeglądy układu wydechowego?

Układ wydechowy należy poddawać regularnym przeglądom, ponieważ układ w dobrym stanie ma następujące zalety:

 • Obniża poziom hałasu pracy silnika wewnątrz i na zewnątrz pojazdu 
 • Podnosi osiągi pojazdu. Silnik w samochodzie z uszkodzonym lub nieszczelnym układem wydechowym ma może nieco większą moc, ale spala więcej paliwa i generuje więcej hałasu. Z kolei niedrożny układ wydechowy obniża moc silnika. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie tłumika w dobrym stanie.
 • Zmniejsza zanieczyszczenie

 

Oznaki zużycia układu wydechowego 

Układ wydechowy ulega zużyciu z powodu działających na niego wysokich temperatur (900°C przy jeździe z prędkością 130 km/h!), a także koroduje wewnątrz i na zewnątrz. Radzimy zwrócić uwagę na następujące oznaki mogące wskazywać na zużycie układu wydechowego:

 • Wzrost zużycia paliwa 
 • Większy hałas. Właściciel pojazdu z niesprawnym układem wydechowym naraża się na mandat, a pojazd może nie przejść przeglądu technicznego 
 • Emisje zanieczyszczeń (ciemniejsze spaliny)
 • Przedwczesne zużycie komponentów silnika 
 • Dziury, brak elementów układu wydechowego 

 

Kiedy dokonywać przeglądów układu wydechowego?

Przegląd układu wydechowego, a w szczególności tłumika, należy przeprowadzać w profesjonalnych serwisach co 20 000 km. Zalecamy wymianę katalizatora co ok. 100 000 km, a tylnego tłumika co 80 000 km. Oczywiście te zalecenia zależą od wielu czynników i nawyków kierowcy. Aby umówić się na fachowy przegląd układu wydechowego, skontaktuj się z najbliższym serwisem Point S!

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  Bezpieczeństwo

  Point S gwarantuje bezpieczeństwo Twojej inwestycji poprzez możliwe rozszerzenie gwarancji na zakupione opony.

 • icon-quality1509973987.png
  Jakość

  Zapewniamy w każdym naszym serwisie wysoki i stały poziom obsługi klienta i wykonywanych usług.

 • icon-price1618406526.png
  Cena

  Dbamy o niskie ceny poprzez najatrakcyjniejsze cenowe połączeniu właściwie dobranego produktu oraz wykonywanej usługi.

Ładowanie strony... Proszę czekać
Point S używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia na naszej stronie. Jeśli kontynuujesz, zakładamy, że wyrażasz zgodę na nasze użycie plików cookie. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej. Kontynuuj