Niezbędnik samochodowy, czyli co powinniśmy zawsze mieć w aucie

Fotolia_88944742_S_IT_homme_voiture_pouce_en_l'air_banner1528707671.jpg

Wyruszając w drogę, trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Czy tego chcemy, czy nie, nam również może przytrafić się wypadek lub awaria, zatem lepiej być zawsze przygotowanym i panować nad sytuacją. Oto lista 10 najważniejszych rzeczy, które powinniśmy zawsze mieć w aucie. 

 • Kompletna apteczka samochodowa pierwszej pomocy: Co powinno zawsze znajdować się w apteczce? Bandaże, sterylna gaza, małe nożyczki, rękawiczki... Apteczka może uratować życie nam lub innym poszkodowanym. Niezależnie od obrażeń, musimy być zawsze w gotowości do niesienia pomocy. 
 • Latarka: Być może będziemy musieli zjechać na pobocze nocą. Latarka z pewnością przyda się, żeby wymienić oponę, znaleźć drogę na mapie, znaleźć coś w bagażniku. Latarka to podstawa. Pamiętajmy również o zapasowych bateriach do latarki.
 • Butelka z wodą i niepsująca się żywność: Jeśli utkniemy w miejscu, w którym nie będziemy wiedzieć, jak długo przyjdzie nam czekać na pomoc, woda i trochę jedzenia z pewnością się przydadzą. 
 • Koc i ciepłe ubranie: Na wypadek, gdyby zdarzyła się nam awaria samochodu i wysiadło ogrzewanie. W takiej sytuacji ciepłe ubranie, np. koc, rękawiczki, czapka i szalik mogą okazać się niezbędne.
 • Skrobaczka do szyb: Czasem trudno jest przewidzieć, kiedy zaskoczą nas trudne warunki zimowe. Dlatego warto w samochodzie mieć skrobaczkę do szyb, którą usuniemy śnieg i lód z naszego auta.
 • Płyn przeciw zamarzaniu i płyn do spryskiwaczy: Są to dwa płyny niezbędne dla naszego bezpieczeństwa i właściwego funkcjonowania pojazdu. Gdy tylko temperatura znacząco spadnie, płyn przeciw zamarzaniu umożliwi prawidłowe działanie silnika poprzez kontrolowanie jego temperatury, natomiast płyn do spryskiwaczy pomoże usunąć wszelkie zabrudzenia z przedniej szyby.
 • Przewody rozruchowe: Niskie zimowe temperatury mogą być bardzo szkodliwe dla naszego auta, a zwłaszcza dla akumulatora. Dlatego należy zawsze wozić ze sobą przewody rozruchowe, które postawią nasz akumulator na nogi!
 • Piasek: Podczas opadów śniegu nasze auto może utknąć na śliskim podłożu. Należy wtedy podsypać trochę piasku pod koło, aby opony złapały przyczepność i żebyśmy mogli jechać dalej. Nie zalecamy wożenia soli drogowej, która może powodować korozję elementów pojazdu.

Awaria lub wypadek może się zdarzyć każdemu z nas. Z takim zestawem pierwszej pomocy możemy jeździć zimą bez obaw!

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  Bezpieczeństwo

  Point S gwarantuje bezpieczeństwo Twojej inwestycji poprzez możliwe rozszerzenie gwarancji na zakupione opony.

 • icon-quality1509973987.png
  Jakość

  Zapewniamy w każdym naszym serwisie wysoki i stały poziom obsługi klienta i wykonywanych usług.

 • icon-price1618406526.png
  Cena

  Dbamy o niskie ceny poprzez najatrakcyjniejsze cenowe połączeniu właściwie dobranego produktu oraz wykonywanej usługi.

Ładowanie strony... Proszę czekać
Point S używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia na naszej stronie. Jeśli kontynuujesz, zakładamy, że wyrażasz zgodę na nasze użycie plików cookie. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej. Kontynuuj